Polecamy:
Twój dom to miejsce do którego chcesz wracać... To właœnie dlatego tworzymy nasze tarasy

tarasy drewniane w portalu tarasy-drewniane.net

Wiemy, jak istotną sprawą jest piękno oraz komfort własnego domu. Dobrze wykonany taras zapewnia obie te rzeczy, dodatkowo gwarantując trwałość oraz piękny wygląd na długie lata.

pielęgnacja trawnika


Pierwsze koszenie trzeba przeprowadzić zwykle po 2-3 tygodniach od ułożenia. Trawa będzie wtedy miała około 5 do 7,5 cm. Następnie należy kosić tak często, aby przy utrzymaniu właściwej dla trawnika wysokości koszenia (ok. 5 cm) nie usuwać jednorazowo więcej niż 3 cm blaszki liściowej. Oznacza to koszenie 2 razy w tygodniu w okresach intensywnego wzrostu (maj, wrzesień) oraz co najmniej raz w tygodniu w pozostałych okresach.

Nawożenie trawników jest najlepszą metodą zabezpieczenia ich przed inwazją chwastów oraz występowaniem chorób. Prawidłowy stosunek N:P:K to dla większości trawników 3:1:2 lub 2:1:1. Dawka azotu na cały okres wegetacyjny dla trawnika to ok. 200 kg czystego składnika na hektar. Dawka ta w połączeniu z nawozami fosforowymi oraz potasowymi powinna być rozłożona na kilka aplikacji. Najlepiej wiosną oraz póżnym latem i jesienią. Jednorazowa dawka azotu nie powinna przekraczać 50kg czystego składnika na hektar. Pierwsze nawożenie po ułożeniu trawnika powinno się wykonać po około 3-4 tygodniach od ułożenia. Ostatnie nawożenie azotowe powinno być przeprowadzone na około 30 dni przed wejściem trawy w okres spoczynku. Około dwa tygodnie po tym powinno się wykonać nawożenie potasowe uzupełniające zapas tego składnika w roślinach przed okresem zimowym. Dawka czystego składnika ok. 50 kg/ha. Raz w roku poleca się zastosowanie kompletnego nawozu zawierającego wszystkie składniki pokarmowe wraz z mikroelementami. Szczegółowy program nawożenia można stworzyć wyłącznie w oparciu o analizę podłoża.

Nawadnianie W naszym klimacie trawnik wymaga około 3-5 mm opadu dziennie. Taka ilość wody może być dostarczana codziennie lub rzadziej w zależności od właściwości podłoża. Im bardziej przepuszczalne podłoże tym częściej powinno się nawadniać. Jednorazowa dawka wody powinna przesiaknąć na calą głębokość systemu korzeniowego (zwykle ok. 15 cm).

Sklep internetowy
Formularz kontaktowy
Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego.
tel./fax: +48 33 817 22 99
telefon kom.: +48 504 596 495
e-mail: biuro@gardenplanet.pl
(c) Intersid.pl FUHP GARDENPLANET
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: +48 504 596 495
tel./fax: +48 33 817 22 99
e-mail: biuro@gardenplanet.pl